Na hlavný obsah

Skalicu a Senicu potrápili silné búrky, následky odstraňovali hasiči

V okresoch zasahovali v 11 prípadoch.

Skalicu a Senicu potrápili silné búrky, následky odstraňovali hasiči
Na ilustračnej snímke hasiči zasahujú pri záplavách. Foto: RTVS

V súvislosti s následkami búrky v okresoch Skalica a Senica zasahovali príslušníci Okresných riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v 11 prípadoch, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Lena Košťálová.

„V súvislosti s prechodom búrkového komplexu územím Záhoria v pondelok (21. 6.) vo večerných hodinách zasahovali hasiči Okresného riaditeľstva HaZZ v Skalici deväťkrát a Okresného riaditeľstva HaZZ v Senici dvakrát,“ uviedla Košťálová.

Pomáhali aj desiatky dobrovoľných hasičov

K technickým zásahom bolo privolaných aj 17 dobrovoľných hasičských zborov obcí okolitých dedín. Hasiči zasahovali pri odčerpávaní vôd z pivníc rodinných domov, skladových priestorov, pivníc obytných domov a šácht.

„Mohutné zrážky zapríčinili i zatopenie motorovej časti osobného motorového vozidla zaparkovaného na cestnej komunikácii v obci Smolinské,“ informovala krajská hovorkyňa.

Ako doplnila, popadané stromy hasiči odstraňovali z cestných komunikácií a z káblov vysokého napätia. Silný dážď spôsobil i vyliatie miestneho potoka v obci Dubovce. „Celkovo pri udalostiach zasahovalo 11 príslušníkov HaZZ so šiestimi kusmi hasičskej techniky a 74 dobrovoľných hasičov s 20 kusmi hasičskej techniky,“ uviedla Košťálová.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny