Slovenský dvojkajak získal na majstrovstvách Európy striebro v K2 na 1 000 m trati

Slováci potvrdili výbornú formu pred letnou olympiádou.

Slovenský dvojkajak v zložení Samuel Baláž (vpredu), Adam Botek počas 1. kola Svetového pohára v Szegede. Foto: TASR

Slovenský dvojkajak v zložení Samuel Baláž, Adam Botek získal na ME v Poznani striebornú medailu v K2 na olympijskej 1000 m trati. Vo finále finišoval druhý so stratou 1,774 s na nemecký tandem Max Hoff, Jacob Schopf. Pre Baláža s Botekom je to druhý cenný kov v Poznani, v sobotu (5. 6.) boli členmi strieborného štvorkajaku na 500 m.

Slováci štartujúci v tretej dráhe mali skvelý štart a od úvodných metrov sa usadili na čele. V závere neodolali mohutnému finišu favorizovanej nemeckej posádky, no nechali za sebou lode Litvy, Ruska i Maďarska a potvrdili výbornú formu pred OH 2020 v Tokiu. V 1. kole Svetového pohára v Szegede obsadili vo finále K2 na kilometri bronzovú priečku.