Na hlavný obsah

Smer Petrohrad. Slovenskí futbalisti odleteli na majstrovstvá Európy

Prvý zápas ich čaká v pondelok 14. júna.

Smer Petrohrad. Slovenskí futbalisti odleteli na majstrovstvá Európy
Na snímke slovenskí futbaloví reprezentanti, zľava Ondrej Duda, Stanislav Lobotka, Marek Hamšík a Tomáš Hubočan pred odletom do Petrohradu na majstrovstvá Európy vo futbale. Foto: TASR

Slovenská futbalová reprezentácia odletela v stredu (9. 6.) predpoludním na majstrovstvá Európy. Do Petrohradu odcestovalo z bratislavského Letiska M.R. Štefánika všetkých 26 pôvodne nominovaných hráčov vrátane stredopoliara a kapitána mužstva Mareka Hamšíka a útočníka Ivana Schranza, ktorých v prípravnom období trápili zdravotné problémy.

Hráči budú pripravení

„Ja si myslím, že Marek Hamšík bude pripravený, preto sa ani do predchádzajúcich zápasov nezapojil, na začiatku trénoval individuálne, ale mám správy, tak na prvý zápas bude pripravený,“ povedal pre RTVS prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik.

„U Schranza sa obnovilo zranenie, robili sme vyšetrenie, ktoré potvrdilo, že došlo k poškodeniu svalovej blany, ale to poškodenie nie je zásadné. Budeme sa snažiť, aby sme ho pripravili na niektorý zápas,“ doplnil tímový lekár Ján Baťalík.

Stopér Milan Škriniar je presvedčený, že slovenský tím je na šampionát dobre pripravený. „Myslím si, že sme ako mužstvo dobre nastavení. Boli sme dlhšie spolu, nacvičili sme si nejaké veci. Ešte aj v Petrohrade nám zostáva trochu času do prvého zápasu s Poľskom, ktorý bude veľmi dôležitý. Vstup do turnaja je vždy dôležitý,“ povedal pre futbalsfz.sk.

Postup zo skupiny by bol úspech

Stredopoliar Juraj Kucka sa predstaví už na svojom treťom šampionáte. Na MS 2010 v Juhoafrickej republike i na EURO 2016 vo Francúzsku pomohol slovenskému tímu k postupu zo základnej skupiny do osemfinále. Rovnaký scenár by do tretice, v konkurencii papierovo silnejších tímov, privítal.

„Pocity sú fajn, generálka s Rakúskom prebehla dobre, aj keď určite máme čo zlepšovať. Je tu dobrá atmosféra, všetci sme dobre naladení. Ideme tam s tým, že nechceme sklamať a niečo dokázať. Nech nám fanúšikovia držia palce a spolu si to užijeme,“ vyhlásil Kucka.

„Obrovský úspech pre túto krajinu a pre našu reprezentáciu by bol postup zo skupiny, ktorá je veľmi ťažká,“ dodal pre RTVS šéf slovenského futbalu Kováčik.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport