Ukrajina v predĺžení porazila Švédsko a v boji o semifinále vyzve Anglicko

Zápas ovplyvnila červená karta.

Na snímke ukrajinský stredopoliar Oleksandr Zinčenko oslavuje úvodný gól. Foto: TASR/AP

Futbalisti Ukrajiny sa stali posledným štvrťfinalistom EURO 2020. V utorkovom (29. 6.) osemfinálovom stretnutí zvíťazili v Glasgowe nad Švédskom 2:1 po predĺžení. V boji o semifinále si zahrajú v sobotu 3. júla o 21.00 SELČ v Ríme s Anglickom, ktoré vo Wembley zdolalo Nemecko 2:0.

Švédi, ktorí v skupine zdolali Slovensko gólom z penalty 1:0, prehrávali od 27. minúty, keď sa volejom presadil Oleksandr Zinčenko. Tre kronor vyrovnali v 43. minúte, keď dal štvrtý gól vo štvrtom zápase na turnaji Emil Forsberg po tečovanej strele. V druhom polčase strelci mlčali, duel dospel do predĺženia, v ktorom videl červenú kartu za faul Marcus Danielson a v 120.+1 minúte rozhodol hlavou Arťom Dovbyk.