Na hlavný obsah

V USA budú motivovať ľudí k očkovaniu marihuanou

Vo Washingtone ponúkajú za očkovanie aj alkoholické nápoje.

V USA budú motivovať ľudí k očkovaniu marihuanou
Ilustračná snímka. Foto: TARS/AP

V americkom štáte Washington ponúknu občanom za to, že sa dajú zaočkovať proti koronavírusu, zadarmo jednu marihuanovú cigaretu (joint). Kampaň s názvom „joint za očkovanie“ má ľudí motivovať k tomu, aby sa dali zaočkovať, informovala v utorok (8. 6.) agentúra AFP.

Rekreačné užívanie marihuany v štáte Washington, ktorý sa nachádza na severozápade krajiny, zlegalizovali v roku 2012. Distribútori marihuany budú môcť odteraz ponúknuť ľudom starším ako 21 rokov, ktorí sa dajú zaočkovať, jeden marihuanový joint zadarmo. Kampaň má trvať do 12. júla a distribútori marihuany sa do nej môžu zapojiť dobrovoľne.

Kampaň „joint za očkovanie“ nadväzuje na podobnú kampaň tohto štátu, v rámci ktorej môžu miestne bary ponúknuť jeden alkoholický nápoj zadarmo dospelým ľudom, ktorí sa dali zaočkovať v priebehu posledných šiestich týždňov.

Peniaze, pivo či štipendium

Vo viacerých amerických štátoch fungujú podobné kampane, ktoré majú povzbudiť ľudí k tomu, aby sa dali zaočkovať proti koronavírusu. V štátoch Kalifornia a Ohio funguje napríklad lotéria, v ktorej môžu zaočkovaní obyvatelia získať peňažnú výhru alebo štipendium. Iné štáty ponúkajú za očkovanie vstupenky na športové udalosti, letenky alebo pivo, uvádza AFP.

Americký prezident Joe Biden určil pre svoju krajinu cieľ, podľa ktorého má aspoň 70 percent dospelých Američanov dostať aspoň jednu dávku vakcíny do 4. júla, keď v USA oslavujú Deň nezávislosti. Podľa amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb zatiaľ zaočkovali 63,7 percenta Američanov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet