Na hlavný obsah

Bývalý producent Weinstein poprel vinu v prípade znásilnenia piatich žien

Už si odpykáva 23-ročný trest, teraz čelí ďalším obvineniam.

Bývalý producent Weinstein poprel vinu v prípade znásilnenia piatich žien
Na archívnej snímke z 24. februára 2020 Harvey Weinstein prichádza na súd v New Yorku. Foto: TASR/AP

Odsúdený bývalý americký filmový producent Harvey Weinstein v stredu (21. 7.) na súde poprel vinu vo všetkých 11 bodoch obžaloby súvisiacich so znásilnením a sexuálnym zneužitím piatich žien. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Jeho útoky mali podľa obvinení podobný priebeh

V okrese Los Angeles Weinsteina obviňujú zo sexuálneho zneužitia piatich žien vrátane herečky Lauren Youngovej, ktorá ho obvinila z toho, že ju v roku 2013 v hoteli v Beverly Hills sexuálne napadol. Youngová už v minulosti vypovedala aj v New Yorku v prípade, za ktorý si Weinstein odpykáva 23-ročný trest.

Všetky sexuálne útoky, z ktorých je Weinstein obvinený, mali podobný priebeh. Vždy išlo o mladé nádejné herečky, ktoré mal sexuálne napadnúť v rôznych hoteloch v Beverly Hills a západnom Los Angeles.

Ak by súd v Los Angeles uznal Weinsteina za vinného, hrozí mu ďalší trest vo výške 140 rokov.

Jeden trest si už odpykáva

Weinsteina uznala súdna porota v New Yorku 24. februára 2020 za vinného zo sexuálneho útoku voči bývalej asistentke produkcie Mimi Haleyiovej v roku 2006 a zo znásilnenia herečky Jessicy Mannovej v roku 2013.

Trest v dĺžke 23 rokov mu sudca vymeral 11. marca. Odpykával si ho vo väznici s maximálnym stupňom stráženia Wende Correctional Facility v štáte New York. V utorok (20. 7.) ho však previezli do Los Angeles, aby tam mohol čeliť ďalším obvineniam.

Weinsteina obvinilo zo sexuálneho zneužitia alebo obťažovania takmer 90 žien vrátane herečiek ako Angelina Jolieová, Gwyneth Paltrowová či Salma Hayeková.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet