Na hlavný obsah

Čepček sa o vylúčení z klubu OĽANO dozvedel od známych: Postup je zraňujúci

Hovorí o absurdnom obsahu, ktorý má potenciál pre žalobu.

Čepček sa o vylúčení z klubu OĽANO dozvedel od známych: Postup je zraňujúci
Na snímke poslanec NR SR Martin Čepček. Foto: facebook.com/martincepcekNRSR

Rozhodnutie klubu OĽANO je pre nezaradeného poslanca Národnej rady (SR) SR Martina Čepčeka neočakávané. Podľa jeho slov klub mu nedal šancu na obhajobu a vysvetlenie. Uviedol to zákonodarca v reakcii na jeho vylúčenie z klubu OĽANO.

„Po mesiacoch môjho ustupovania v snahe upokojiť situáciu je postup klubu zraňujúci. K absurdnému obsahu, ktorý má potenciál pre žalobu, sa vyjadrím adekvátne, komplexne a vecne, len čo to bude možné,“ reagoval poslanec.

Dodal, že o vylúčení sa dozvedel od známych, ktorí mu poslali články z médií o jeho vylúčení. „Až po niekoľkých hodinách bolo zaslané vyrozumenie aj mne do emailu,“ priblížil Čepček.

Klub podľa neho pristúpil k zásadnému rozhodnutiu úbohou formou. „V mojej neprítomnosti, bez vypočutia obžaloby a možnosti obhajoby sa udialo moje definitívne vylúčenie. A to napriek tomu, že som bol prítomný na schôdzi parlamentu, ktorá bola od piatka (23. 7.) rána a bolo dosť času ma pozvať.

V deň rokovania klubu som nič nevedel, hoci sme sa v parlamente s predsedom poslaneckého klubu OĽANO Michalom Šipošom aj stretli,“ doplnil.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko