Na hlavný obsah

Finále futbalových ME nebude pred vypredaným Wembley. Vláda nepovolila výnimku

Obmedzenia prestanú v Spojenom kráľovstve platiť až týždeň po šampionáte.

Finále futbalových ME nebude pred vypredaným Wembley. Vláda nepovolila výnimku
England players celebrate with the fans at the end of the Euro 2020 soccer championship semifinal match between England and Denmark at Wembley stadium in London, Wednesday, July 7, 2021. England won 2-1. (Catherine Ivill/Pool Photo via AP) Foto: SITA/AP

Angličania neuspeli so žiadosťou, aby sa na finálový zápas futbalových majstrovstiev Európy zvýšila kapacita londýnskeho štadióna Wembley zo 69 000 na maximum 90 000 divákov.

Britská vláda nepovolila v tomto smere výnimku, keďže všetky reštrikčné opatrenia v boji s koronavírusom prestanú na ostrovoch platiť až týždeň po skončení kontinentálneho šampionátu.

„Vzhľadom na to, že sa v Anglicku očakáva zrušenie všetkých obmedzení 19. júla, niektorí fanúšikovia dúfali, že sa na finále európskeho šampionátu môže predtým vzťahovať výnimka. Je to omyl. Kapacita štadióna v Londýne sa meniť nebude,“ uviedol hovorca britskej vlády podľa webu orf.at.

„Toto je pilotný projekt vlády, ktorý sme mohli rozbehnúť len vďaka vysokému percentu zaočkovanosti obyvateľstva. V inom prípade by bolo na štadióne oveľa menej divákov,“ dodal hovorca.

Na finálový duel ME úrady povolili vycestovať tisícke fanúšikov z Talianska. Predtým bola podpora tímov z iných krajín na Britských ostrovoch počas aktuálneho šampionátu striktne zakázaná.

Nemcov a Dánov mohli vo vyraďovacej časti proti domácim futbalistom v Londýne podporovať len v Anglicku žijúci fanúšikovia týchto krajín.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport