Holanďan Mollema po úniku ovládol 14. etapu Tour de France

Žltý dres si udržal Pogačar.

Holandský cyklista Bauke Mollema po víťazstve na 14. etape Tour de France. Foto: SITA/AP

Holandský cyklista Bauke Mollema vyhral sobotňajsiu (10. 7.) 14. etapu 108. ročníka Tour de France. Jazdec stajne Trek-Segafredo sa presadil po úniku a 183,7 km dlhú trať z Carcassonne do Quillanu zvládol za 4:16:16 h.

Druhý finišoval Rakúšan Patrick Konrad (Bora-Hansgrohe) a tretí skončil Kolumbijčan Sergio Higuita (EF Education-Nippo).

Žltý dres pre celkového lídra si udržal Slovinec Tadej Pogačar zo stajne UAE-Team Emirates.

V sobotu bola na programe kopcovitá etapa s piatimi stúpaniami 2. a 3. kategórie. Od úvodu sa snažilo dostať do úniku množstvo pretekárov, ale pelotón išiel dlho vo vysokom tempe okolo 48 km/h, a tak si nikto nedokázal vypracovať dostatočný odstup.

Druhý týždeň pretekov ukončí v nedeľu (11. 7.) horská etapa s cieľom v Andorre, ktorá ponúka štyri náročné stúpania a patrí medzi najťažšie v programe.

Pelotón zároveň prekoná najvyšší bod 108. ročníka – Port d´Envalira vo výške 2 408 metrov nad morom. Trasa povedie z Céretu do Andorry la Vella a meria 191,3 km.