Na hlavný obsah

Leteckú bombu, ktorú našli v centre Bratislavy, bezpečne zneškodnili

Po prevezení ju bezpečne zneškodnili pri Rusovciach.

Leteckú bombu, ktorú našli v centre Bratislavy, bezpečne zneškodnili
Na snímke leteckú bombu zo staveniska na Chalupkovej ulici prevážajú na hasišskom vozidle na zneškodnenie v Bratislave. Foto: TASR

Leteckú bombu, ktorú našli na stavenisku v centre Bratislavy, po prevezení bezpečne zneškodnili v utorok (20. 7.) večer v areáli ministerstva vnútra pri bratislavských Rusovciach.

Bombu z čias bombardovania rafinérie Apollo v roku 1944 našli v utorok ráno počas pyrotechnického prieskumu staveniska na križovatke ulíc Bottova – Chalupkova v centre Bratislavy, kde má vyrásť developerský projekt Metropolis.

Po nahlásení nájdenej bomby polícii stavenisko vyprázdnili a polícia z preventívnych dôvodov evakuovala okolie stavby, priľahlé ulice i autobusovú stanicu na Bottovej. V centre Bratislavy sa preto tvorili rozsiahle kolóny. Obmedzená bola aj MHD a regionálna i medzinárodná autobusová doprava.

Po porade krízového štábu sa rozhodli bombu v utorok popoludní previezť z centra a zneškodniť ju mimo obývaného územia Bratislavy, v areáli ministerstva vnútra pri bratislavských Rusovciach.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko