Na hlavný obsah

Lockdown v Sydney potrvá naďalej, austrálske úrady rušia uzáveru v Melbourne

Končí sa aj v Južnej Austrálii.

Lockdown v Sydney potrvá naďalej, austrálske úrady rušia uzáveru v Melbourne
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Úrady po dvoch týždňoch rušia takmer všetky prísne obmedzenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu v austrálskom štáte Viktória vrátane miliónovej metropoly Melbourne.

Lockdown sa skončí v noci na stredu (28. 7.), oznámil v utorok (27. 7.) premiér štátu Viktória Daniel Andrews. Informovala o tom agentúra DPA.

Andrews súčasne požiadal obyvateľstvo, aby „zostalo bdelé voči tomuto vírusu, voči variantu delta, kým nebude zaočkovaných čo možno najviac ľudí“.

V stredu sa vo Viktórii opätovne otvoria školy, reštaurácie, obchody i fitnescentrá. Povolené sú okrem toho aj stretnutia v exteriéri do počtu desať účastníkov. Prijímanie návštev v domácnostiach je však naďalej zakázané.

Situácia v súvislosti so šírením koronavírusu je pod kontrolou už aj v štáte Južná Austrália s metropolou Adelaide, píše DPA. Platnosť obmedzení zavedených pred týždňom sa tiež končí v stredu.

Lockdown v meste Sydney v štáte Nový Južný Wales, ktorý zaviedli 26. júna, však bude platiť aj naďalej.

Austrália s 25 miliónmi obyvateľov je vďaka extrémne prísnym opatreniam v boji proti pandémii úspešná, konštatuje DPA. V celej krajine doposiaľ zaznamenali 33 000 prípadov a v spojitosti s ochorením COVID-19 zomrelo 918 ľudí. Austrália má svoje hranice z veľkej časti zatvorené už od marca 2020.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet