Na hlavný obsah

Mikulca budú poslanci odvolávať v pondelok, Sme rodina chce najskôr koaličnú radu

Hnutie má voči Mikulcovi vážne výhrady.

Mikulca budú poslanci odvolávať v pondelok, Sme rodina chce najskôr koaličnú radu
Na snímke minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Foto: TASR

Predseda Národnej rady (NR) SR a hnutia Sme rodina Boris Kollár požiadal koaličných partnerov o zvolanie mimoriadnej koaličnej rady. Jediným bodom programu má byť otázka zotrvania ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) a policajného prezidenta Petra Kovaříka vo funkciách.

Mikulec bude opäť čeliť odvolávaniu na návrh opozičného Smeru-SD na mimoriadnej schôdzi, ktorá bude v pondelok (26. 7.).

Vyhlásil to minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) s tým, že v hnutí majú vážne výhrady. Je presvedčený, že veci zašli tak ďaleko, že sa to viac nedá zametať pod koberec. Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský si myslí, že Kovařík aj Mikulec by mali odstúpiť. Mikulec jeho dôveru nemá.

Opozícia sa nám smeje do tváre, tvrdí Krajniak

„Neviem si predstaviť že táto vládna koalícia, ktorá bola zvolená s tým, že nastavíme spravodlivosť na Slovensku, by mala postupovať takým spôsobom, že teraz zrazu bude veci zametať pod koberec. Musíme ukončiť to, že opozícia sa nám smeje do tváre, že niekto nezvláda veci v rezorte vnútra,“ podčiarkol Krajniak.

Pozrite si viac v reportáži RTVS, ktorú pripravila Silvia Horváthová:

Namietal aj postup koaličných partnerov pri opozíciou iniciovanej mimoriadnej schôdzi na odvolanie Mikulca z funkcie. Nemyslí si, že takéto vyhýbanie sa opozícii je správne a že vznesené pochybnosti by mali „ostať vo vzduchu“.

Pčolinskému sa nepáči blokovanie mimoriadnej schôdze

Pčolinský namieta, že koaliční partneri im ani neoznámili, že budú blokovať schôdzu na odvolanie Mikulca. Očakával klasický priebeh rokovania. Partneri sa podľa neho zrejme obávali výsledku hlasovania o vyslovení nedôvery ministrovi Mikulcovi.

Je presvedčený, že sa maria vyšetrovania káuz. Hovorí o potrebe všetky veci dôsledne vyšetriť. Sme rodina chce vysvetlenie viacerých otázok, na čo chce tlačiť aj v koalícii.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko