Na hlavný obsah

Na hudobnom festivale v holandskom Utrechte sa infikovalo viac ako 1 000 ľudí

Organizátori tvrdia, že poctivo kontrolovali negatívne testy.

Na hudobnom festivale v holandskom Utrechte sa infikovalo viac ako 1 000 ľudí
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Zhruba tisíc ľudí sa infikovalo novým typom koronavírusu na festivale v holandskom Utrechte. Podľa tamojších úradov môže počet infikovaných ešte stúpať. Informovala o tom v stredu (14. 7.) agentúra DPA.

Na dvojdňovom festivale Verknipt (3. – 4. júla) sa zúčastnilo celkovo 20 000 ľudí. Podľa holandskej tlačovej agentúry ANP sa už počas prvého dňa podujatia nakazilo 448 návštevníkov. V druhý deň konania festivalu pribudlo ďalších 516 prípadov.

Organizátori hudobného podujatia oznámili, že sú „šokovaní“ a zároveň zdôraznili, že dodržiavali všetky platné hygienické opatrenia. Všetci účastníci museli údajne pred vstupom predložiť doklad o očkovaní alebo negatívny test. Vedenie festivalu tvrdí, že to poctivo kontrolovali.

Podľa holandských expertov sú za nové prípady nákazy v krajine zodpovední najmä mladí ľudia. Medzi hlavné ohniská nákazy patria v ostatných dňoch hudobné festivaly, diskotéky a reštaurácie, uvádza DPA.

Holandsko pôvodne zrušilo takmer všetky opatrenia 26. júna. Vláda povolila aj hromadné podujatia za predpokladu, že návštevníci budú testovaní alebo zaočkovaní. Po prudkom zvýšení miery infekcie ale krajina opäť zaviedla niektoré opatrenia.

Počet nových prípadov nákazy koronavírusom v krajine medzitým naďalej stúpa. Za uplynulých 24 hodín potvrdili zhruba 8 000 prípadov. Sedemdňová incidencia je vyše 300 infekcií na 100 000 obyvateľov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet