Na hlavný obsah

Najlepšia jedenástka ME 2020 podľa UEFA: Chýba Ronaldo, je v nej až päť Talianov

Zaradili tam aj mladíka Pedriho.

Najlepšia jedenástka ME 2020 podľa UEFA: Chýba Ronaldo, je v nej až päť Talianov
Najlepšia jedenástka ME 2020 podľa UEFA - na snímke zľava Raheem Sterling, Pedri a Gianluigi Donnarumma. Foto: TASR/AP, koláž: RTVS

V najlepšej jedenástke futbalového EURO 2020 je až päť šampiónov z Talianska. V utorok (13. 7.) informovala o zložení Tímu turnaja Európska futbalová únia (UEFA) na oficiálnom webe a sociálnych sieťach.

Technickí pozorovatelia určili do bránky Gianluigiho Donnarummu, ktorý už získal cenu pre najlepšieho hráča šampionátu. V obrane sú okrem jeho krajanov Leonarda Bonucciho a Leonarda Spinazzolu strieborní Angličania Kyle Walker a Harry Maguire.

V stredovej formácii sú okrem Taliana Jorginha aj Dán Pierre-Emile Höjbjerg a španielsky talent Pedri, ktorého vyhlásili za najlepšieho mladého futbalistu ME.

Útočný trojzáprah tvoria Talian Federico Chiesa, Romelu Lukaku z Belgicka a Angličan Raheem Sterling. Absentuje v nej Portugalčan Cristiano Ronaldo aj Čech Patrik Schick, pričom obaja skórovali na turnaji päťkrát a prvý menovaný bol najlepším strelcom turnaja.

Medzi odborníkmi UEFA, ktorí o zložení rozhodli, sú aj renomovaní tréneri Fabio Capello, David Moyes či bývalí hráči Esteban Cambiasso a Robbie Keane.

Okrem nich sa na výbere podieľali aj Packie Bonner, Cosmin Contra, Corinne Diacreová, Jean-François Domergue, Dušan Fitzel, Steffen Freund, Frans Hoek, Aitor Karanka, Gines Melendez, Mixu Paatelainen, Peter Rudbaek a Willi Ruttensteiner.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport