Na hlavný obsah

Nováčik NHL Seattle nesiahol po hviezdnych menách, bude sa pýšiť mladým tímom

Nevzal si Pricea či Tarasenka.

Nováčik NHL Seattle nesiahol po hviezdnych menách, bude sa pýšiť mladým tímom
Hráči Seattlu Kraken, zľava Jordan Eberle, Chris Dreidger, Brandon Tanev, Jamie Oleksiak, Hadyn Fluery a Mark Giordano.

Obranca Mark Giordano z Calgary, útočník Jordan Eberle z New Yorku Islanders či Yanni Gourde z majstrovskej Tampy Bay – to sú najzaujímavejšie výbery nového klubu NHL Seattle Kraken v rámci expanzného draftu.

Ten sa uskutočnil v noci na štvrtok (22. 7.) a v poradí 32. tím profiligy si v ňom vyberal od konkurentov hráčov, s ktorými vstúpi do svojej premiérovej sezóny. Medzi 30 hráčmi nie je ani jeden slovenský hokejista.

Nezaťažia platový rozpočet

Generálny manažér Seattlu Ron Francis si mohol v rozširovacom drafte z každého klubu, s výnimkou Vegas Golden Knights, vybrať jedného hráča.

Zvoliť si musel minimálne 14 útočníkov, 9 obrancov a 3 brankárov, pričom 20 hráčov muselo mať zmluvu pre budúci ročník a celý káder musel mať hodnotu minimálne 60 % z 81,5 milióna dolárov, čo je hodnota platového stropu. Nakoniec si vybral 15 útočníkov, 12 obrancov a 3 brankárov.

Kraken napokon nesiahol po jagavých hviezdach, ktoré zostali nechránené svojimi klubmi, ako sú Carey Price (Montreal), Vladimir Tarasenko (St. Louis) či Jakub Voráček (Philadelphia). Ligový nováčik nechcel zaťažiť platový rozpočet ich vysokými zmluvami.

Mladý tím, exkluzívne práva

Klub dal v mnohých prípadoch prednosť mladším hráčom, ktorí majú väčšinu kariéry ešte pred sebou. Vybraní hokejisti majú v priemere vek 26,2 roku.

Seattle mal navyše exkluzívne právo rokovať s voľnými hráčmi o týždeň skôr ako ostatné kluby. Napokon si na voľnom trhu vybral trojicu hokejistov.

S obrancom Jamiem Oleksiakom (naposledy Dallas) sa dohodol na päťročnej zmluve v hodnote 4,6 milióna dolárov za sezónu, s obrancom Adamom Larssonom (Edmonton) na štvorročnej zmluve za 4 milióny dolárov ročne a s brankárom Chrisom Driedgerom (Florida) na trojročnom kontrakte s priemerným zárobkom 3,5 milióna dolárov za sezónu. Na expanznom drafte sa započítavali ako výber Stars, Oilers, respektíve Panthers.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport