Na hlavný obsah

Rusi majú v Čiernom mori manévre, cvičenie zahŕňa simulované raketové útoky

Cvičenia sa zúčastňujú stíhačky i bojové lode.

Rusi majú v Čiernom mori manévre, cvičenie zahŕňa simulované raketové útoky
Na snímke ruská vojenská technika. Foto: TASR/AP

Viac než desať ruských bojových stíhačiek a bombardovacích lietadiel sa zúčastnilo na vojenskom cvičení v oblasti Čierneho mora. Manévre sa konajú v čase, keď v danej oblasti uskutočňujú vojenské cvičenie aj sily Ukrajiny, Spojených štátov a ďalších členských krajín NATO.

Ruská Čiernomorská flotila v sobotu (3. 7.) oznámila, že cvičenie zahŕňa simulované raketové a bombardovacie útoky proti nepriateľským plavidlám. Súčasťou manévrov bolo aj zapojenie bojových stíhačiek typu Su-30MKK a Su-17, ako aj ruských vojenských lodí, informuje tlačová agentúra DPA.

Ministerstvo obrany v Moskve oznámilo, že monitoruje západné námorné manévre s názvom „Morský vánok“ a odpovedá na hrozby.

Rusko až do októbra uzatvorilo pre tranzit viacero oblastí v Čiernom mori vrátane zóny nachádzajúcej sa neďaleko Krymského polostrova, ktorý anektovalo v roku 2014.

Moskva vníma cvičenie „Morský vánok“, ktoré zahŕňa sily z vyše 30 krajín, ako provokáciu zo strany Washingtonu, píše DPA. Počas týchto manévrov došlo v danej oblasti už k niekoľkým blízkym vojenským stretnutiam síl Ruska a Severoatlantickej aliancie.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet