Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Sabbatini po 1. kole súťaže golfistov na 20. mieste

Úvodných 18 jamiek zahral na 69 úderov.

Sabbatini po 1. kole súťaže golfistov na 20. mieste
Na snímke slovenský reprezentant v golfe Rory Sabbatini odpaľuje loptičku v 1. kole počas OH v Tokiu. Foto: TASR

Slovenský golfista Rory Sabbatini figuruje po 1. kole olympijského turnaja na 20. mieste, na ktorom sa nachádza spoločne s ďalšími desiatimi hráčmi. Na ihrisku v golfovom klube Kasumigaseki zahral úvodných 18 jamiek na 69 úderov, teda dva pod par. Za lídrom Seppom Strakom z Rakúska (63/-8) zaostával o šesť úderov.

Mužský golfový turnaj odštartoval bez dvojice favoritov, pozitívny test na koronavírus vyradil lídra svetového rebríčka Jona Rahma zo Španielska i Američana Brysona DeChambeaua.

Štvrtkové prvé kolo museli organizátori prerušiť pre silnú búrku sprevádzanú bleskami. Sabbatini nemal dobrý začiatok, hneď na prvej jamke zahral bogey, no dokázal to veľmi rýchlo napraviť, keď si na tretej jamke pripísal birdie.

Štvrtá jamka sa mu opäť nevydarila, bogey si vynahradil s dvomi birdie na 8. a 14. jamke. Po 17. jamke mal bilanciu 71/-1, pred záverečnou jamkou však prerušila jeho účinkovanie búrka. Po pauze zavŕšil 1. kolo s birdie, vďaka čomu sa posunul v konkurencii 60 hráčov na 20. priečku.

Úvod turnaja vyšiel najlepšie prekvapujúco Strakovi. Rakúšan zahral osem rán pod par a viedol o jeden úder pred Jazzom Janewattananondom z Thajska (64/-7). Na tretej pozícii boli spoločne Mexičan Carlos Ortiz a Thomas Pieters z Belgicka (obaja 65/-6). Prvé kolo nevyšlo Američanom, najlepší Xander Schauffele a Patrick Reed boli až dvanásti (68/-3).

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport