Na hlavný obsah

Škáchová sa dostala do finále, skončila predposledná. Víťazkou Foxová

Zlato putuje do Austrálie.

Škáchová sa dostala do finále, skončila predposledná. Víťazkou Foxová
Na snímke slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Monika Škáchová na OH 2020. Foto: TASR

Zlatú olympijskú medailu v C1 žien získala vo štvrtok (29.7.) v Tokiu austrálska vodná slalomárka Jessica Foxová. Na pódiu ju doplnili Britka Mallory Franklinová a Nemka Andrea Herzogová. Slovenka Monika Škáchová obsadila vo finále deviatu priečku.

V novej olympijskej disciplíne zaznamenala Škáchová vo finále čas 129,39 sekundy a od víťazky mala odstup 24,35 s. Jazda jej nevychádzala už od úvodu, čisto neprešla už druhú a potom ani štvrtú bránku. Dotyk si pripísala aj na 12. bránke a celkovo jej tak k času pripočítali šesť trestných sekúnd.

„V tejto finálovej jazde som sa snažila podať svoje maximum. Bohužiaľ, nastali tam chyby, ktoré ma odsunuli na horšie miesto. Dala som však do toho všetko a som rada, že som sa mohla predstaviť vo finále,povedala Škáchová v prvej reakcii pre RTVS.

Celú olympiádu si podľa vlastných slov užila. „Beriem to určite pozitívne. Som rada za štart vo finále a veľmi som si užila všetky dni, ktoré som tu strávila,“ dodala.

Foxová vybojovala prvé zlato pre Austráliu vo vodnom slalome. Dvadsaťsedemročná vodáčka rozšírila svoju medailovú zbierku z olympiády, keď v K1 získala už striebro v Londýne a bronz v Riu i Tokiu. Vo finále zvíťazila suverénne o 3,64 sekundy pred Britkou pri čistej jazde. Na bronzovú Nemku mala náskok 6,09 sekundy.    

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport