Na hlavný obsah

Smer vyzval premiéra, aby odvolal Mikulca pre údajnú korupciu

Slovo ministra nemôže Hegerovi stačiť, tvrdí Fico.

Smer vyzval premiéra, aby odvolal Mikulca pre údajnú korupciu
Na snímke zľava predseda strany Smer-SD Robert Fico a minister vnútra Roman Mikulec. Foto: TASR/koláž RTVS

Opozičný Smer-SD vyzval premiéra Eduarda Hegera, aby odvolal z funkcie ministra vnútra Romana Mikulca (obaja OĽANO). Vo štvrtok (15. 7.) o tom informoval predseda strany Robert Fico. Hovoril o „vážnom probléme, ktorý vidí v korupčnom živote Mikulca“.

Ten podľa Fica nemá čo robiť na svojom poste. Šéf Smeru-SD tiež avizoval, že strana podá v súvislosti s nákupmi antigénových testov trestné oznámenie na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA). „Neuveríte, čo sme ešte našli,“ povedal a zopakoval, že vláda kradne.

Fico poukázal na medializované informácie, že bývalý šéf finančnej správy František Imrecze mal hovoriť o úplatku pre Mikulca. Ministrovo slovo, že to tak nie je, nemôže podľa Fica premiérovi stačiť.

Šéf Smeru-SD namieta, že aktuálne sedia vo väzbe viacerí obvinení len na základe výpovede jedného kajúcnika a ak takáto odpoveď Hegerovi postačuje, nemali by podľa neho neho ani niektorí obvinení sedieť vo väzbe.

Líder Smeru-SD tiež hovorí, že Mikulec stojí aj za vzatím do väzby exšéfa polície Milana Lučanského. „Mal milión logických dôvodov, prečo zatvoriť ústa Milanovi Lučanskému tak, ako zatvorili ústa exriaditeľovi Slovenskej informačnej služby Vladimírovi Pčolinskému,“ tvrdí.

Fico pripomenul aj dôvody nedávneho odvolávania Mikulca v pléne Národnej rady (NR) SR súvisiace so situáciou v bezpečnostných zložkách a podozreniami o ovplyvňovaní vyšetrovaní káuz.

Opozícia ministrovi vyčítala aj pochybnosti o jeho konaní ešte z čias jeho pôsobenia vo Vojenskom spravodajstve. Už vtedy mal podľa nej požadovať úplatok pri jednej zo zákaziek.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko