Súperkou Bartyovej vo finále Wimbledonu bude Češka Plíšková

V semifinále si poradila so Sobolenkovou.

Česká tenistka Karolína Plíšková na Wimbledone. Foto: TASR/AP

Česká tenistka Karolína Plíšková postúpila do finále grandslamového turnaja vo Wimbledone. Osmička podujatia si vo štvrtkovom (8. 7.) semifinále poradila s druhou nasadenou Bieloruskou Arinou Sobolenkovou 5:7, 6:4, 6:4. V sobotnom (10. 7.) finále sa stretne s Austrálčankou Ashleigh Bartyovou.

Pre Plíškovú aj Bartyovú pôjde o prvé wimbledonské finále. Austrálčanka si v pozícii jednotky turnaja poradila so šampiónkou z roku 2018 Angelique Kerberovou z Nemecka za 86 minút 6:3, 7:6 (3).

Sobolenková odštartovala zápas čistou hrou v prvom geme, no vlastné podanie si udržala aj Plíšková. Až do stavu 5:5 si hráčky postrážili body pri vlastnom servise, hoci najmä Plíšková si viackrát vypracovala brejkbaly.

Za stavu 5:5 mala Plíšková tri brejkbaly, ale skóre 40:0 nezúročila a za stavu 40:40 Bieloruske pomohlo aj jastrabie oko. Napokon zvýšila na 6:5 a na zisk prvého setu premenila už prvý brejkbal v 12. geme za stavu 30:40.

Plíšková nezúročila v prvom sete až 8 brejkbalov, Sobolenkovej jediný bol zároveň setbalom a využila ho vďaka dvojchybe českej tenistky.

Plíšková zlomila Sobolenkovej servis za stavu 2:2. Následne sa čistou hrou v 6. geme dostala do vedenia 4:2 a neskôr aj 5:3. Sobolenková síce pri svojom podaní znížila na 4:5, no servis si aj napriek priebežnému skóre 0:30 v 10. geme napokon postrážila aj Plíšková a vyrovnala na 1:1.

Plíšková začala tretie dejstvo brejkom, vďaka ktorému sa po následnej čistej hre dostala do vedenia 2:0. Podobne suverénny gem následne predviedla aj Sobolenková – 2:1.

Obe následne predviedli viacero atraktívnych výmien a pri obojstranne úspešných servisoch sa Plíšková priblížila víťazstvu za stavu 5:3. Sobolenkovú však opäť podržalo podanie, vďaka dvom esám a čistej hre upravila na 4:5, no na obrat už nedosiahla.