Na hlavný obsah

Taliani oslávili majstrovský titul s tisíckami fanúšikov

Otvorený autobus prešiel mestom.

Talianskych futbalistov po príchode domov privítalo na letisku v Ríme asi dvesto fanúšikov. Mužstvo na čele s kapitánom Giorgiom Chiellinim a trénerom Robertom Mancinim následne zamierilo na slávnostný ceremoniál k prezidentovi Sergiovi Mattarellovi a napokon sa dočkalo aj víťaznej cesty v otvorenom autobuse.

Taliani vo finále ME 2020 zdolali vo Wembley domácich Angličanov 3:2 v jedenástkovom rozstrele (1:1 pp). Ich víťazstvo oslavovali v talianskych mestách tisíce fanúšikov.

Triumfálny sprievod sa pôvodne nemal konať pre pandémiu koronavírusu, no napokon im povolili prejazd mestom v otvorenom autobuse:

„Vyjednávanie sa podarilo a môžeme vyraziť v otvorenom autobuse. Dlžíme to fanúšikom,“ povedal Leonardo Bonucci pre Sky Sport Italia. „Sme šťastní, že sme po náročnom období priniesli ľuďom šťastie a nádej,“ dodal podľa agentúry AFP Chiellini.

Tridsaťšesťročný stopér venoval úspech fanúšikom i obrancovi Fiorentiny Davidemu Astorimu, ktorý pred troma rokmi zomrel v hoteli pred ligovým zápasom na zlyhanie srdca.

„Nie sme tu preto, že sme premenili o jednu jedenástku navyše. Sme tu, pretože sme verili v hodnoty priateľstva. Toto je tímový úspech a dosiahli sme ho spoločne,“ vyhlásil Chiellini počas audiencie u prezidenta.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport