Tampa vyhrala aj druhý domáci zápas, Černák zbieral plusky

Tatar do bojov opäť nezasiahol.

Slovenský hokejový obranca v drese Tampy Erik Černák (druhý zľava). Foto: TASR/AP

Hokejisti Tampy Bay Lightning vedú vo finále play off NHL nad Montrealom Canadiens už 2:0 na zápasy. Obhajca Stanleyho pohára zvíťazil v druhom finálovom zápase v noci na štvrtok 1. júla na domácom ľade 3:1. Slovenský obranca Erik Černák v drese víťazov odohral vyše 20 minút a pripísal si dva plusové body. Jeho krajan Tomáš Tatar v tíme Canadiens opäť chýbal na súpiske.

Víťazný gól strelil Blake Coleman dve sekundy pred koncom druhej tretiny. Domáci brankár Andrej Vasilevskij zlikvidoval 42 striel Montrealu, ktorý v prvom zápase prehral 1:5. Skóre uzavrel v 56. minúte Ondřej Palát. Ako uviedol oficiálny web NHL, mužstvo, ktoré vo finále viedlo 2:0 na zápasy vyhralo titul 46-krát a len 5-krát neuspelo.

Série sa teraz presúva do Montrealu, zápas číslo tri je na programe v noci na sobotu (3. 6.) o 02.00 h SELČ.