Na hlavný obsah

V Číne sa zrútil hotel, najmenej osem osôb nešťastie neprežilo

Zachrániť sa podarilo zatiaľ 14 ľudí.

V Číne sa zrútil hotel, najmenej osem osôb nešťastie neprežilo
Záchranári prehľadávajú trosky zrúteného hotela. Foto: SITA/AP

Čínske úrady potvrdili už najmenej osem obetí pondelkového (12. 7.) zrútenia budovy hotela na východe Číny v meste Su-čou. Záchranárom sa podarilo z trosiek hotela S‘-ťi-kchaj-jüan (Siji Kaiyuan) vyslobodiť ďalších sedem ľudí, čím počet preživších stúpol na 14. Informovali o tom v utorok (13. 7.) agentúry AFP a AP.

Celkový počet nezvestných osôb podľa agentúry AFP nie je známy. Agentúra AP naopak uvádza, že záchranári stále pátrajú po deviatich osobách. Úrady príčinu tragédie zatiaľ nezverejnili. Pri prehľadávaní trosiek pomáha zhruba 600 ľudí a 120 vozidiel, píše AP.

Väčšina ľudí v hoteli v čase nešťastia boli hostia. Záchranné tímy nasadili techniku a psov. Do operácie sa zapojilo vyše 600 ľudí vrátane tímov nasadzovaných po zemetrasení a 120 vozidiel.

Podľa AFP sú kolapsy budov v Číne pomerne časté, a to najmä pre nedbanlivosť pri stavbe a navrhovaní budov. Vlani v marci pri zrútení hotela pre ľudí v karanténe v pobrežnom meste Čchüan-čou zahynulo 29 ľudí.

V máji tohto roku museli čínske úrady pre otrasy evakuovať jeden z najvyšších mrakodrapov Číny SEG Plaza v meste Šen-čen. Takmer 300 metrov vysoký mrakodrap sa totiž z neznámych príčin začal kývať.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet