Na hlavný obsah

Austrália opäť hlási rekordné počty pozitívnych prípadov

Úrady predlžujú lockdown.

Austrália opäť hlási rekordné počty pozitívnych prípadov
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Úrady v austrálskom štáte Viktória rozhodli v nedeľu (29. 8.) o predĺžení lockdownu v Melbourne, druhom najväčšom meste v krajine.

Ako píše agentúra AFP, v poradí šiesty lockdown, ktorým sa momentálne riadi takmer sedem miliónov obyvateľov Melbourne a okolitých oblastí mal po štyroch týždňoch pôvodne skončiť vo štvrtok (26. 8.). Premiér štátu Viktória Daniel Andrews však opatrenia predĺžil po tom, čo za ostatných 24 hodín pribudlo 92 nových prípadov infekcie koronavírusom.

„V komunite máme stále príliš veľa prípadov na to, aby sme dokázali otvoriť a vrátiť (ľuďom) slobody, ktoré si vážime a ktoré zúfalo chceme späť,“ povedal Andrews. Premiér však nespresnil, o koľko dní lockdown predĺžil.

Medzitým susedný štát Nový Južný Wales (NSW), v ktorom sa nachádza aj Sydney, najľudnatejšie mesto v Austrálii, zaznamenal v nedeľu 1 218 nových prípadov, čo je najviac od vypuknutia pandémie. V Novom Južnom Walese evidujú od polovice júna takmer 19 000 infikovaných.

V dôsledku zrýchlenia očkovacieho programu však úrady v NSW očakávajú, že do októbra bude plne zaočkovaných proti covidu 70 percent všetkých dospelých obyvateľov tohto štátu.

Vedúci predstavitelia Austrálie sa zároveň dohodli na celonárodnom pláne na postupné rušenie obmedzení po tom, čo každý štát dosiahne najprv 70-percentnú a následne 80-percentnú zaočkovanosť.

V tejto 25-miliónovej krajine doposiaľ zaznamenali zhruba 51 000 prípadov nákazy. V spojitosti s ochorením COVID-19 tam zomrelo takmer 1 000 ľudí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet