Na hlavný obsah

Česko začne očkovať treťou dávkou vakcíny proti covidu asi už na jeseň

Určená bude sprvu ohrozeným skupinám.

Česko začne očkovať treťou dávkou vakcíny proti covidu asi už na jeseň
Na snímke očkovanie proti koronavírusu v očkovacom centre v Prahe. Foto: TASR/AP

Česko zrejme už na jeseň ponúkne svojim obyvateľom možnosť nechať sa zaočkovať treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Vo štvrtok (19. 8.) to po rokovaní vlády uviedol český minister zdravotníctva Adam Vojtěch, informovala televízia ČT24.

„Zatiaľ to naozaj vyzerá tak, že by sme tretiu dávku aplikovali primárne ohrozeným skupinám. Nie je to o tom, že by sme teraz treťou dávkou zaočkovali celú spoločnosť,“ uviedol Vojtěch s tým, že o tom, kedy začnú tretiu dávku vakcíny podávať, ešte rokujú.

Rozhodnúť by mali do konca augusta. Predpokladá však, že prví ľudia by posilňujúcu dávku mohli dostať už na jeseň.

Minister zdôraznil, že pôjde opäť o dobrovoľnú vakcináciu. Či bude potrebná tretia dávka očkovania aj pre ďalšie skupiny, ukáže ďalší vývoj epidémie.

Minister zároveň uviedol, že jeho rezort už rieši aj objednávku vakcín na nasledujúce roky, aby mali v krajine dostatok očkovacích látok na preočkovanie celej populácie.

Podľa českého ministerstva zdravotníctva sa v ČR doteraz nechalo zaočkovať aspoň prvou dávkou vakcíny takmer 5,7 milióna obyvateľov krajiny, plne zaočkovaných je takmer 5,3 milióna Čechov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet