Na hlavný obsah

Exšéf finančnej správy Imrecze odmietol, že by ho niekto navádzal na výpovede

Je mu ľúto chýb, ktoré urobil v pozícii prezidenta FS.

Exšéf finančnej správy Imrecze odmietol, že by ho niekto navádzal na výpovede
Exprezident Finančnej správy František Imrecze. Foto: TASR

Bývalý šéf Finančnej správy (FS) SR František Imrecze po štvrtkovom (26. 8.) výsluchu na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) v kauze Mýtnik priznal, že urobil vo svojej funkcii chyby. Odmieta, že by ho niekto na výpovede navádzal.

Deklaroval, že zodpovedal všetky otázky orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) a vypovedal o všetkých skutkoch tak, ako si ich pamätá. Tvrdí, že pre spoluprácu s OČTK sa rozhodol na základe viacerých okolností, považoval to za správne. Dodal, že o svoj život sa neobáva.

Chýb mu je ľúto

„Vyhodnocujem to tak, že som urobil chyby v pozícii prezidenta FS. Je mi to ľúto. Aj toto uvedomenie si prispelo k môjmu rozhodnutiu, že spolupracovať s OČTK je správne,“ priznal. Podľa vlastných slov sa necíti ako udavač. Deklaroval, že o všetkých skutkoch vypovedal tak, ako ich zažil, ako si ich pamätá a ako ich vníma v čase, keď o nich vypovedá.

„Odpovedal som, verím, detailne na všetky otázky OČTK,“ dodal s tým, že sa nechce bližšie vyjadrovať vzhľadom na neverejnosť konania, aby neohrozil vyšetrovanie.

Väzba je veľký psychický tlak

Nechcel povedať ani to, či pri štvrtkovom výsluchu vysvetlil niektoré nezrovnalosti s inými výpoveďami. Za svojimi tvrdeniami si stojí. Na otázku, či ho vyšetrovatelia navádzali na konkrétne odpovede, odpovedal, že niečo také nezažil. „Mňa nikto nikdy na nič nenavádzal,“ podčiarkol.

V súvislosti s podmienkami vo väzbe dodal, že ho nikto netýral. „Na človeka, ktorý predtým nikdy nemal problém so zákonom, je to veľký psychický tlak, to môžem potvrdiť,“ doplnil.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko