Na hlavný obsah

Izrael podnikol v Gaze sériu náletov proti Hamasu

Armáda zaútočila na miesto, odkiaľ vypúšťali zápalné balóny.

Izrael podnikol v Gaze sériu náletov proti Hamasu
Ilustračné foto - vlajky Izraela a Palestíny. Foto: TASR/AP

Izrael v noci na sobotu (7. 8.) podnikol v palestínskom pásme Gazy sériu náletov, ktorých terčom boli objekty patriace radikálnemu hnutiu Hamas.

Išlo o odplatu za vypúšťanie zápalných balónov, ktoré v južnom Izraeli spôsobili viaceré požiare. S odvolaním sa na izraelskú armádu o tom informovala agentúra AFP.

Izraelská armáda spresnila, že pri náletoch zaútočila na vojenskú budovu patriacu Hamasu a miesto, odkiaľ počas celého piatku (6. 8.) vypúšťali zápalné balóny.

Podľa armády sa toto miesto „nachádzalo v tesnej blízkosti objektov, kde žijú civilisti, čo opäť dokazuje, ako Hamas naďalej ohrozuje palestínskych civilistov“. Nateraz nehlásili žiadne obete izraelských náletov, dodala AFP.

Zápalné balóny vypustené z Gazy spôsobili v piatok štyri požiare v oblasti Eškol, uviedli izraelskí hasiči.

Naposledy došlo k takýmto útokom 25. júla, izraelská armáda na ne reagovala náletmi na ciele islamistického hnutia Hamas, ktoré vládne v palestínskej enkláve.

Piatková séria vypúšťania balónov nasledovala po tom, čo izraelská armáda podnikla odvetnú paľbu na Libanon v reakcii na rakety vystrelené na jeho územie z libabonského pohraničia. K útokom sa prihlásilo proiránske šiitské hnutie Hizballáh, ktoré je spojencom Hamasu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet