Na hlavný obsah

Kysel končí vo funkcii povereného zástupcu špeciálneho prokurátora

Lipšic mu poďakoval za spoluprácu.

Kysel končí vo funkcii povereného zástupcu špeciálneho prokurátora
Na snímke prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Peter Kysel. Foto: TASR

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Peter Kysel končí na pozícii povereného zástupcu špeciálneho prokurátora.

„Odo dňa 24. augusta bude funkciou zástupcu špeciálneho prokurátora dočasne poverený iný prokurátor ÚŠP,“ spresnil pre TASR hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic poďakoval doterajšiemu poverenému zástupcovi za spoluprácu.

„Viac ako polročná každodenná spolupráca s Petrom Kyselom mi potvrdila jeho mimoriadne odborné a riadiace schopnosti,“ zdôraznil na sociálnej sieti.

Lipšic navrhol Kysela za svojho zástupcu, ale generálny prokurátor Maroš Žilinka sa ho rozhodol na túto pozíciu nevymenovať.

Zdôvodnil to pochybeniami Kysela, ktoré majú byť podľa Najvyššieho súdu SR takého charakteru, ktorý je nezlučiteľný s výkonom funkcie vedúceho prokurátora.

Dva disciplinárne návrhy

Žilinka podal na Kysela dva disciplinárne návrhy. Prvý, ešte z mája 2021, sa týkal prípadu exriaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Prezídia Policajného zboru Jozefa Reháka.

Kysel v rámci neho vybavoval žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu po obdobie takmer dvoch mesiacov. Disciplinárna komisia tento návrh odmietla.

Druhý disciplinárny návrh sa má týkať prieťahov v konaní v kauze bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko