Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Lipšic podal obžalobu na členov zločineckej skupiny známych ako Sereďania

Skupina niekoľko rokov pôsobila v okolí Serede, Galanty a Šale.

Lipšic podal obžalobu na členov zločineckej skupiny známych ako Sereďania
Na archívnej snímke špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Foto: TASR


Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic podal v piatok (6. 8.) na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku obžalobu na členov zločineckej skupiny Sereďania, ktorí majú na svedomí aj vraždu podnikateľa zo Šale Alojza Bôrika z roku 2008.

„Právna kvalifikácia sa týka zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy, obzvlášť závažného zločinu ublíženia na zdraví a obzvlášť závažného zločinu krádeže,“ uviedol pre TASR Lipšic.

Obžaloba je podaná na osem obvinených. Traja boli vylúčení na samostatné konanie, dvaja z nich spolupracujú. V prípade uznania viny hrozí niektorým z obvinených až trest odňatia slobody na doživotie. Obžaloba bola podaná na Petra T., Miroslava J., Martina K., Zdenka Š., Marka M., Mariána V., Jána Š. a Erika B.

„Ide o zločineckú skupinu, ktorá sa niekoľko rokov v oblasti mesta Sereď, ale aj Galanta a Šaľa venovala závažnej, najmä násilnej majetkovej trestnej činnosti,“ dodal Lipšic. Ako objasnil, skupinu viedol nebohý Maroš Kováč.

Skupina páchala tiež dlhodobú organizovanú trestnú činnosť spočívajúcu v krádežiach kamiónových súprav a pracovných strojov a páchaní násilnej trestnej činnosti.

Vraždu spomínaného Bôrika si podľa informácií TV Markíza mal objednať nebohý podnikateľ z Galanty Kováč. Gang mal za vraždu zinkasovať tri milióny slovenských korún. Medzi obžalovanými figurujú aj viacerí členovia známeho bankomatového gangu, a to Peter T. a Roman P. Dvojica si odpykáva tresty odňatia slobody za inú závažnú trestnú činnosť.

Bôrika zastrelili samopalom v marci 2008. Tri roky nato sa stal obeťou atentátu aj Kováč.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko