Na hlavný obsah

Pri havárii autobusu v Maďarsku zahynulo osem ľudí

K nehode došlo na diaľnici v smere na Budapešť.

Osem ľudí zahynulo pri havárii autobusu, ku ktorej došlo v nedeľu (15. 8.) nadránom na diaľnici M7 v Maďarsku. Ôsmi cestujúci sa zranili ťažko a 40 ďalších vyviazlo s ľahšími zraneniami, informovali s odvolaním sa na políciu agentúry AFP, DPA a MTI.

Autobus s maďarským evidenčným číslom podľa polície o 4.55 h zo zatiaľ nezistených príčin prerazil zvodidlá diaľnice a prevrátil sa na bok.

K nehode došlo pri obci Szabadbattyán v Stoličnobelehradskej župe v smere na Budapešť – približne 70 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta.

Autobus s turistami smeroval z Chorvátska do Budapešti, napísal na svojej webovej stránke spravodajský server Híradó.hu.

Hovorca maďarskej záchrannej služby OMSZ Pál Győrfi pre MTI spresnil, že pri nehode zasahovalo 17 záchranných jednotiek. Zranených previezli do nemocníc v mestách Siófok, Veszprém, Székesfehérvár a Budapešť.

Diaľnicu M7, ktorá spája maďarskú metropolu s jazerom Balaton a chorvátskou hranicou, v smere na Budapešť uzavreli.

Príčiny havárie podľa polície neboli bezprostredne známe a takisto ani informácie o veku a totožnosti obetí, píše AFP.

Ministerstvo zahraničia nemá informácie o tom, že by medzi obeťami alebo zranenými pri havárii autobusu v Maďarsku mali byť slovenskí občania, informoval hovorca rezortu Juraj Tomaga.

„Sme však v kontakte s miestnymi úradmi,“ doplnil.
 

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet