Na hlavný obsah

Prokurátor podal na súd návrh dohody o vine a treste s Csabom Dömötörom

Obvinený je známy z kauzy údajného manipulovania vyšetrovaní.

Prokurátor podal na súd návrh dohody o vine a treste s Csabom Dömötörom
Ilustračná snímka - policajti Národnej kriminálnej agentúry. Foto: SITA/Polícia SR

Prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry (KP) podal na Okresný súd (OS) Bratislava III návrh dohody o vine a treste s obvineným Csabom Dömötörom, ktorý vystupoval ako svedok v policajných kauzách

V pondelok o tom informoval krajský prokurátor Rastislav Remeta prostredníctvom hovorkyne Generálnej prokuratúry SR Jany Tökölyovej.

„Prokurátor KP v Bratislave podal na OS Bratislava III návrh na schválenie dohody o vine a treste na obvineného Cs. D. pre zločin krivej výpovede a krivej prísahy,“ priblížila hovorkyňa.

OS Bratislava III vzal Dömötöra obvineného z kauzy údajného manipulovania vyšetrovaní Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) 23. júla do väzby z dôvodov kolúznej a preventívnej väzby. V prvom prípade ide o dôvodnú obavu, že by mohol ovplyvňovať svedkov, v druhom o obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti.

Proti rozhodnutiu podal sťažnosť obvinený, ako aj prokurátor a po doručení veci mal rozhodovať Krajský súd (KS) v Bratislave.

Prokurátor žiadal pre Dömötöra zo zločineckej skupiny takáčovcov útekovú, kolúznu a preventívnu väzbu. Dömötör bol zadržaný 20. júla. Pátranie bolo vyhlásené aj po takáčovcovi Matejovi Zemanovi a podnikateľovi Petrovi Petrovovi.

Trojica figuruje ako kľúčoví svedkovia v mediálne známych policajných kauzách. Prokurátor KP v Bratislave začal 28. júla trestné stíhanie v prípade prerušenia zaisťovacieho úkonu zo strany Prezídia Policajného zboru (PZ) v prípade zásahu voči svedkom v kauzách Očistec a Judáš.

Remeta predtým kritizoval, že zo strany Prezídia PZ zboru došlo k prerušeniu prebiehajúceho zásahu pri zadržiavaní obvinených osôb, v dôsledku čoho sú práve dvaja obvinení na úteku. Policajný prezident Peter Kovařík potvrdil, že išlo o jeho rozhodnutie.

Vyšetrovanie v tejto veci vedie špecializovaný tím zložený z vyšetrovateľov Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) a vyšetrovateľov NAKA. Dočasne poverený riaditeľ ÚIS Peter Scholtz 22. júla pozastavil činnosť Diane Santusovej, vedúcej špecializovaného tímu ÚIS, ktorý vec prešetruje. Činnosť tímu pozastavená nie je.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko