Na hlavný obsah

Rozsiahle požiare v Taliansku majú ďalšie tri obete

Mnohí utrpeli popáleniny.

Rozsiahle požiare v Taliansku majú ďalšie tri obete
Horiace porasty počas lesného požiaru v dedine Blufi, neďaleko Palerma na talianskom ostrove Sicília 10. augusta 2021. Foto: TASR/AP

Tri obete si v stredu (11. 8.) vyžiadali ničivé požiare, ktoré už niekoľko dní sužujú juh Talianska. Informovala o tom tlačová agentúra APA.

Sedemdesiatšesťročný muž prišiel o život v blízkosti obce Grotteria v juhotalianskom regióne Kalábria, kde už viac než týždeň zúria rozsiahle požiare. Talianske médiá informovali, že muž zahynul po tom, ako plamene zachvátili jeho dom a ten sa vzápätí zrútil.

Ďalší 79-ročný muž zomrel v obci Cardeto v provincii Reggio Calabria. Obeť evidovali ako nezvestnú osobu, našli ju však na jej vlastnom pozemku, kde podľahla ťažkým popáleninám.

Popáleniny v danej oblasti utrpeli aj ďalší štyria ľudia, ktorých museli ošetriť v nemocnici.

V prípade tretej obete ide o 30-ročného farmára, ktorý zahynul blízko mesta Catania na ostrove Sicília. Muž zahynul pri pokuse uhasiť oheň v oblasti Ponte Barca, ktorú pred troma týždňami zasiahol rozsiahly požiar. Na traktore viezol sud naplnený vodou, ten sa v zákrute prevrátil a muža pritlačil.

Pri požiari farmy v meste San Lorenzo na okraji národného parku Aspromonte v Kalábrii prišli minulý týždeň o život dvaja ľudia – muž a žena, pripomína APA.

Požiarmi najviac zasiahnuté oblasti sú Sicília, Apúlia a Kalábria. Situáciu komplikujú aj mimoriadne vysoké teploty, ktoré spôsobuje subtropická oblasť vysokého tlaku vzduchu, v anglosaskej jazykovej oblasti nazvaná Lucifer.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet