Na hlavný obsah

Ruský politik sa priznal k zastreleniu muža. Zmýlil si ho s medveďom

Na polícii sa prihlásil sám.

Zámožný ruský podnikateľ a politik Igor Redkin, ktorý sa priznal k usmrteniu muža počas poľovačky, bude nasledujúce dva mesiace v domácom väzení.

V stredu (11. 8.) o tom rozhodol súd v meste Petropavlovsk-Kamčatskij. Správu priniesla agentúra TASS.

Redkin, ktorý je poslancom miestneho zastupiteľstva v Kamčatskom kraji, sa v utorok (10. 8.) sám prihlásil na polícii. Mužom zákona povedal, že „omylom“ zastrelil muža, ktorého si pomýlil s medveďom.

„Večer som sa dozvedel, že medveď sa túla po miestnej skládke a ohrozuje miestnych obyvateľov. Vzal som zbraň a rozhodol som sa ho vystrašiť. Za súmraku som vystrelil na medveďa. Neskôr som sa dozvedel, že približne v rovnakom čase bol v oblasti postrelený muž, ktorý neskôr zomrel v nemocnici,“ napísal Redkin vo vyhlásení, ktoré zverejnil portál Kam24.ru.

Britský denník The Times informoval, že politik bol pravdepodobne pod vplyvom alkoholu. Z loveckej pušky vybavenej puškohľadom s nočným videním údajne vystrelil desaťkrát.

Zákonodarca uviedol, že pozastavil svoje členstvo v ruskej vládnucej politickej strane Jednotné Rusko a stiahol svoju kandidatúru v septembrových voľbách do miestneho zastupiteľstva.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet