Slováci sa prebojovali do finále Hlinka Gretzky Cupu, Fínov zdolali 6:2

V boji o prvenstvo sa stretnú s Rusmi.

Na snímke tím Slovenska U18 počas zápasu na hokejovom turnaji Hlinka Gretzky Cup 2021. Foto: TASR

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov sa prebojovali na Hlinka Gretzky Cupe v Piešťanoch do finále. Zverenci trénera Ivana Feneša v piatok (6. 8.) zdolali v semifinále Fínov vysoko 6:2, keď strelili až tri góly vo vlastnom oslabení.

V boji o celkové prvenstvo sa stretnú v sobotu s Rusmi, ktorí v druhom semifinále v Břeclavi vyhrali nad Švédmi 7:5.

Mladí Slováci vyhrali na turnaji aj svoj štvrtý zápas po tom, ako vyhrali bez straty bodu základnú skupinu.

Najviac im vyšla druhá tretina, ktorú vyhrali 4:0, do 56. minúty viedli domáci reprezentanti 6:0, Fíni v závere už len skorigovali dvomi gólmi. Servác Petrovský, Markus Suchý a Alex Šotek skórovali pri vlastnom oslabení.

Konečné piate miesto na turnaji obsadili Američania, keď zdolali domácich Čechov 6:4 a siedmi skončili Nemci, ktorí vyhrali nad Švajčiarmi 3:2 po nájazdoch.