Na hlavný obsah

Slovenská komora učiteľov očakáva, že aj budúci školský rok bude náročný

Pandémia zasiahne už do tretieho školského roka v poradí.

Slovenská komora učiteľov očakáva, že aj budúci školský rok bude náročný
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Slovenská komora učiteľov (SKU) očakáva opäť veľmi náročný školský rok. V súvislosti s jeho blížiacim sa začiatkom to pre TASR uviedla viceprezidentka SKU Soňa Puterková.

„Opatrenia, ktoré predstavilo ministerstvo školstva, prioritne smerujú k udržaniu prezenčnej výuky čo najdlhšie. To si bude vyžadovať zložitú organizáciu vyučovacieho procesu a mimoriadne nasadenie zo strany pedagógov a predovšetkým riaditeľov škôl,“ uviedla Puterková. Podľa nej bude náročné zabezpečiť vzdelávanie, ktoré sa bude realizovať v časti tried prezenčne a v časti dištančne.

„Pedagógovia sú síce z väčšej časti očkovaní, a teda chránení pred ťažkým priebehom ochorenia, žiaci sú však očkovaní len v nízkom percente,“ poznamenala Puterková.

Dobrovoľné testovanie podľa jej slov nezaručí bezinfekčnosť žiakov prichádzajúcich do školy. „Vítame ale možnosť zisťovania prítomnosti protilátok. Na základe publikovaných očakávaní epidemiológov sa obávame, že v tejto situácii dôjde k premoreniu žiakov vírusom, čo bude mať dôsledky na celú populáciu,“ uzavrela.

V novom školskom roku 2021/2022 sa školy nebudú zatvárať plošne, vyžadovať sa nebude ani test na koronavírus. V prípade pozitívneho prípadu sa bude postupovať podľa vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva SR.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko