Na hlavný obsah

Smer-SD podá návrh na odvolanie Mikulca v utorok

Poslanci Sme rodina a SaS sa na schôdzi nezúčastnia.

Smer-SD podá návrh na odvolanie Mikulca v utorok
Na snímke Robert Fico (Smer-SD). Foto: TASR

Opozičná strana Smer-SD podá návrh na odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) v utorok (24. 8.).

Ak sa mimoriadna schôdza parlamentu následne uskutoční a koalícia nebude robiť obštrukcie, strana stiahne podpisy spod návrhu na Mikulcovo odvolávanie, ktoré sa pre nesplnenú uznášaniaschopnosť pléna presunulo z júla na september. Na pondelkovej (23. 8.) tlačovej konferencii to uviedol predseda strany Robert Fico.

Fico ozrejmil, že podľa rokovacieho poriadku musí predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) schôdzu zvolať do siedmich dní od podania návrhu, teda do budúceho utorka (31. 8.).

Smer-SD Mikulcovi vyčíta návštevy v dome, kde býval člen bratislavskej skupiny takáčovcov Matej Zeman, aj to, že mal prerušiť policajný zásah voči nemu a ďalším dvom svedkom. Rovnako hovorí o podozreniach z korupcie.

Šéf Smeru-SD však predpokladá, že podobne ako v júli, ani teraz sa odvolávanie Mikulca neuskutoční. Argumentuje tým, že koaličné hnutie Sme rodina už avizovalo, že sa na takejto schôdzi nezúčastní.

Predsedníčka poslaneckého klubu koaličnej SaS Anna Zemanová pre TASR v pondelok uviedla, že poslanci za SaS sa rovnako na schôdzi nezúčastnia, pretože nechcú podporovať divadlo Smeru-SD. Podľa Zemanovej ide o snahu prekryť škandály predchádzajúcich vlád súvisiace s korupciou na najvyšších miestach.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko