Na hlavný obsah

Spoločnosť Adient ukončí výrobu v závode Trim Leader. O prácu prídu stovky ľudí

Akcionári pomôžu zamestnancom pri hľadaní novej práce.

Spoločnosť Adient ukončí výrobu v závode Trim Leader. O prácu prídu stovky ľudí
Ilustračné foto - automobilový priemysel. Foto: TASR

Svetový dodávateľ automobilového priemyslu Adient potvrdil plán na ukončenie výroby v závode Trim Leader v Košťanoch nad Turcom. O ukončení výroby rozhodli spoločne akcionári spoločnosti, ktorými sú Adient s 51-percentným podielom a Toyota Boshoku Europe NV. Informovali o tom v pondelok (23. 8.) mediálni zástupcovia spoločnosti.

Ukončenie výroby je naplánované postupne až do septembra 2022, dotkne sa všetkých 442 pracovných miest v závode. V súvislosti s tým už vedenie závodu začalo rokovania so zástupcami zamestnancov priamo vo firme, ako aj Európskou radou zamestnancov.

„Cieľom rokovaní je v plnej miere zabezpečiť zohľadnenie záujmov všetkých dotknutých strán,“ ubezpečili zástupcovia spoločnosti.

Počas postupného ukončovania výroby poskytnú akcionári spoločnosti pomoc zamestnancom pri hľadaní nových pracovných príležitostí v spolupráci s úradmi práce, ako aj ďalšími verejnými inštitúciami.

Adient ako jeden z akcionárov tiež ponúkne zamestnancom približne 60 pracovných pozícií vo svojich výrobných závodoch na Slovensku – v závode JIT v Žiline aj v závode na výrobu hlavových opierok a penových dielov pre automobilové sedadlá v Lučenci.

Plánované reštrukturalizačné opatrenia sú podľa Adientu súčasťou strategických rozhodnutí a nesúvisia s výkonnosťou samotného závodu.

V 32 krajinách po svete prevádzkuje Adient 202 výrobných a montážnych závodov, pričom zamestnáva približne 77 000 zamestnancov. Sedadlá pre automobily vyrábajú a dodávajú všetkým kľúčovým automobilovým výrobcom.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Ekonomika