Srbsko obhájilo zlaté medaily vo vodnom póle, Grécku nedalo šancu v závere

Zdolaný finalista slávi historicky najlepšie umiestnenie.

Na snímke radosť Srbska po obhajobe zlata vo vodnom póle na OH 2020. Foto: SITA/AP

Vodní pólisti Srbska obhájili olympijské zlato, keď v nedeľnom (8. 8.) finálovom zápase na OH v Tokiu zdolali Grécko 13:10. Bronz získali hráči Maďarska po víťazstve nad Španielskom 9:5.

Deväťnásobní olympijskí šampióni Maďari získali prvý cenný kov pod piatimi kruhmi od triumfu v roku 2008.

Finálový zápas priniesol drámu, hoci po prvej štvrtine to vyzeralo na pomernej jasné víťazstvo Srbov. Tí viedli 6:3, no Gréci vyrovnali a v druhej a tretej štvrtine mali možnosť gólovo odskočiť súperovi.

To sa podarilo Srbom  v záverečnej časti, v ktorej od stavu 10:10 upravili na 13:10 a rozhodli o svojom víťazstve.

Srbi získali druhé olympijské zlato po sebe, predtým boli dvakrát bronzoví. Pre Grécko je striebro z olympiády historický úspech. Ich doterajšie maximum bolo 4. miesto z domácich OH v roku 2004.