Na hlavný obsah

Trinásťročný chlapec zastrelil v škole v USA svojho spolužiaka

Incident sa odohral v štáte Nové Mexiko.

V škole v americkom meste Albuquerque v štáte Nové Mexiko sa v piatok (13. 8.) strieľalo. Trinásťročný chlapec smrteľne postrelil svojho spolužiaka. Polícia mladého strelca po incidente zadržala. V sobotu o tom informovala agentúra AP.

Zástupca veliteľa polície v Albuquerque Kyle Hartsock označil streľbu za „izolovaný incident medzi dvoma študentmi“. Po streľbe sa k obom chlapcom rozbehol zamestnanec školy a „zabránil ďalšiemu násiliu“.

Hartsock na tlačovej konferencii ďalej uviedol, že vyšetrovatelia sa pokúšajú zistiť, kde študent získal zbraň a čo mohlo byť motívom činu. Úrady školu po incidente uzavreli a rodičov požiadali, aby prišli osobne vyzdvihnúť svoje deti.

Incident so strelnou zbraňou sa v meste odohral aj vo štvrtok (12. 8.). Neznámy páchateľ strieľal v športovom bare neďaleko rušnej nákupnej štvrte. O život prišla jedna osoba, ďalší traja ľudia boli zranení.

Vyšetrovatelia sa pokúšajú odhaliť identitu páchateľa pomocou záznamov z bezpečnostných kamier.

Agentúra AP v tejto súvislosti dodala, že polmiliónové mesto Albuquerque tento rok pravdepodobne prekoná rekord v počte vrážd. Už počas prvých ôsmich mesiacov tohto roka zomrelo v meste násilnou smrťou 80 ľudí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet