Na hlavný obsah

V Severnom Macedónsku vypukol rozsiahly požiar, uhasiť ho pomáha aj armáda

Očakáva sa pomoc Srbska aj Bulharska.

Mohutný požiar zachvátil v pondelok (2. 8.) okolie mesta Kočani vo východnej časti Severného Macedónska. Tamojší prezident Stevo Pendarovski nariadil armáde, aby sa podieľala na jeho hasení v celej svojej kapacite, informoval web novamakedonija.com.mk.

Požiare vypukli na viacerých miestach východnej i juhovýchodnej časti krajiny. Mesto Kočani sa nachádza zhruba 100 kilometrov východne od severomacedónskeho hlavného mesta Skopje.

Podľa médií sa oheň priblížil už aj k obydliam, pričom zhorelo niekoľko starých domov. Obyvateľom spôsoboval ťažkosti aj hustý dym, ktorý sa v oblasti šíril.

Prezident Pendarovski na facebooku uviedol, že armáda do boja s ohňom nasadí aj vrtuľníky, tie však nemajú technické vybavenie na to, aby mohli lietať aj v noci. Ich nasadenie sa očakávalo v utorok (3. 8.) skoro ráno.

V priebehu pondelka sa k úsiliu dostať požiare pod kontrolu pripojilo približne 170 príslušníkov armády, dodal severomacedónsky prezident.

Vydal tiež nariadenie na mobilizáciu protipožiarnych tímov z celého okolia vrátane Skopje. Do hasenia požiaru v meste Kočani sa zapojili aj miestni obyvatelia, uviedli macedónske médiá.

Severomacedónsky premiér Zoran Zaev v utorok uviedol, že požiar v Kočani je vďaka profesionalite hasičov, pomoci z celej krajiny i solidarite občanov lokalizovaný a v boji s ohňom sa očakáva pomoc susedného Srbska a Bulharska.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet