Na hlavný obsah

Zaznamenali tam prvé prípady nákazy, teraz Wu-chan otestuje všetkých obyvateľov mesta

Eviduje sedem prípadov lokálneho prenosu nákazy.

Zaznamenali tam prvé prípady nákazy, teraz Wu-chan otestuje všetkých obyvateľov mesta
Žena na bicykli prechádza okolo hotela vo Wu-chane. Foto: TASR/AP

Úrady v stredočínskom meste Wu-chan v utorok (3. 8.) oznámili, že všetkých 11 miliónov obyvateľov tohto mesta otestujú po tom, ako tam po vyše roku zaznamenali prvé lokálne prenesené prípady nákazy koronavírusom. Informovala o tom agentúra AFP.

Toto veľkomesto „okamžite začína s komplexným testovaním nukleových kyselín všetkých obyvateľov,“ uviedol vysoký predstaviteľ Wu-chanu Li Tchao.

Úrady v pondelok (2. 8.) hlásili sedem prípadov lokálneho prenosu nákazy. Wu-chanu sa darilo vyše roka udržať počet domácich prípadov infekcie na nule.

Milióny ľudí museli v pondelok v Číne zostať vo svojich domovoch v dôsledku lockdownu, ktorým sa krajina pokúša zvládnuť najrozsiahlejšie prepuknutie nákazy koronavírusu za uplynulých niekoľko mesiacov.

Čína sa šíreniu infekčnejšieho variantu delta snaží zamedziť masovým testovaním i cestovnými obmedzeniami. V utorok v krajine zaznamenali 61 nových lokálne prenesených prípadov nákazy. Šírenie variantu delta zasiahlo viac než 20 čínskych miest a vyše desiatku provincií.

Nákazu prvýkrát zistili práve vo Wu-chane koncom roka 2019. Čína odvtedy zaznamenala celkovo 120 837 prípadov infekcie a 5 637 úmrtí, uvádza Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet