Na hlavný obsah

Kováčik označil svoj proces za frašku a trest za popravu

Súd mu vymeral 14-ročný nepodmienečný trest.

Kováčik označil svoj proces za frašku a trest za popravu
Na snímke obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik odchádza v sprievode eskorty po vyhlásení rozsudku na Špecializovanom trestnom súde. Foto: TASR

Počas 11 mesiacov, keď som sedel v kolúznej väzbe, sa vonku odohrávala jedna z najväčších frašiek, akú som vo svojom takmer 60-ročnom živote zažil. Prostredníctvom svojho advokáta Jána Kršiaka to vo štvrtok (23. 9.) odkázal bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik na margo jeho procesu na Špecializovanom trestnom súde.

„Táto fraška vyvrcholila 20. septembra vyhlásením rozsudku. Rozsudkom som nebol prekvapený. Vzhľadom na priebeh konania, ako aj hlavného pojednávania, som nič iné nemohol ani očakávať,“ doplnil Kováčik.

„Absolútne nerešpektovanie základných zásad trestného konania ma postupne presvedčilo, že konanie voči mojej osobe bude o všetkom možnom, len nie o spravodlivosti,“ odkázal Kováčik prostredníctvom právneho zástupcu.

Obrovským prekvapením pre neho bolo „urýchlené ukončenie veci niekde v polovici vyšetrovania. Veľa svedkov nevypočuli, rozpory neodstránili, všetky naše návrhy na doplnenie dokazovania zamietli“.

„Spracovanie obžaloby a jej urýchlené predloženie na ŠTS v Pezinku za necelých 24 hodín, to už bola iba pomyselná čerešnička na torte. Šok prišiel 16. septembra, keď samosudkyňa vyhlásila dokazovanie za ukončené a večer oznámila, že pojednávanie bude pokračovať nasledujúci deň ráno záverečnými rečami,“ zdôraznil Kováčik s tým, že na jej prípravu mal zhruba 2,5 hodiny a nemohol sa poradiť ani so svojimi obhajcami.

Na margo trestu uviedol, že to nie je trest, ale poprava a návrat 50. rokov minulého storočia.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko