Na hlavný obsah

Kvalifikačný duel medzi Brazíliou a Argentínou prerušili hygienici. Zápas nedohrali

Zásah sprevádzaný políciou vyvolalo nedodržanie opatrení.

Kvalifikačný duel medzi Brazíliou a Argentínou prerušili hygienici. Zápas nedohrali
Duel Brazílie s Argentínou nedohrali pre spor okolo porušenia pandemických opatrení. Foto: ČTK/ABACA/AA/ABACA

Nedeľňajší (5. 9.) duel juhoamerickej kvalifikácie futbalových MS 2022 medzi Brazíliou a Argentínou prerušili už po siedmich minútach pre spor okolo porušenia pandemických opatrení, týkajúcich sa štvorice hráčov hostí. Zápas nedohrali a o jeho osude rozhodne Medzinárodná futbalová federácia (FIFA).

„Na hraciu plochu prišlo niekoľko úradníkov a dostalo sa do konfliktu s hráčmi a členmi tímov,“ informovala agentúra AFP. Podľa agentúry AP odišli hráči Argentíny z ihriska a na sociálnej sieti reprezentácia informovala, že v stretnutí nebude pokračovať.

Strešná organizácia juhoamerického futbalu CONMEBOL neskôr v oficiálnom stanovisku uviedla, že zápas bol prerušený na základe rozhodnutia hlavného arbitra a o jeho osude rozhodne FIFA.

Zásah úradníkov sprevádzaných políciou vyvolal spor týkajúci sa štvorice argentínskych hráčov z britských klubov – Emiliana Buendiu, Emiliana Martineza (obaja Aston Villa), Cristiana Romera a Giovaniho Lo Celsa (obaja Tottenham Hotspur). Romero, Lo Celso i Martinez nastúpili do zápasu v základnej zostave hostí.

Pri príchode klamali, nedodržali povinnú karanténu

Spomínaná štvorica uviedla podľa brazílskych úradov pri vstupe do krajiny nepravdivé informácie. Pre prichádzajúcich z Veľkej Británie, Indie a Juhoafrickej republiky platia špeciálne podmienky, okrem iného 14-dňová karanténa po príchode do krajiny.

„Hráči, ktorí pricestovali z Caracasu do Guarulhosu deklarovali, že počas minulých dvoch týždňov sa nezdržovali ani v jednej z krajín, pre ktorú platia obmedzenia,“ citovala agentúra DPA vyhlásenie zdravotníckeho úradu Anvisa.

Úrad má však k dispozícii informácie, podľa ktorých sa štvorica hráčov v danom období zdržiavala v Británii a neinformovala o tom. „Bolo nariadenie vyšetrovanie pre možné porušenie pandemických opatrení a ďalších paragrafov trestného poriadku,“ informovala vo vyhlásení Anvisa.

Podľa šéfa brazílskej zdravotníckej agentúry Antonia Barru Torresa čaká kvarteto argentínskych hráčov pokuta a deportácia z krajiny pre nedodržanie pandemických opatrení. Štvorici úrady nariadili ešte pred duelom karanténu, no hráči ju nerešpektovali a traja z nich napokon do zápasu nastúpili.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport