Na hlavný obsah

Pri útoku Islamského štátu zahynulo v Iraku 13 policajtov

K útoku došlo v okrese mesta Rašád.

Pri útoku Islamského štátu zahynulo v Iraku 13 policajtov
Na ilustračnej snímke príslušník irackých špeciálnych síl. Foto: TASR/AP

Trinásť irackých policajtov zahynulo pri nedeľňajšom (5. 9.) útoku extrémistov z Islamského štátu (IS) na kontrolné stanovište na severe Iraku. Informovala o tom agentúra AFP.

K útoku došlo v okrese mesta Rašád zhruba 65 kilometrov južne od Kirkúku krátko po polnoci miestneho času. Podľa irackých úradov sa pri útoku zranili aj traja príslušníci bezpečnostných zložiek.      

Irak v roku 2017 vyhlásil víťazstvo nad IS, avšak niektoré jeho bunky sú aktívne i naďalej, a to najmä v púštnych oblastiach. Terčami útokov militantov sa stávajú aj americké objekty v Bagdade. Odkedy však skupiny podporované Iránom vyhlásili neoficiálne prímerie, frekvencia týchto útokov sa znížila.

Islamský štát sa prihlásil k bombovému útoku na predmestí Bagdadu, ktorý si 19. júla vyžiadal najmenej 30 obetí a desiatky zranených. K útoku došlo na trhovisku vo štvrti Madínat as-Sadr.

USA majú v Iraku momentálne rozmiestnených asi 2 500 vojakov, ktorí sú súčasťou kontingentu 3 500 príslušníkov medzinárodnej koalície založenej v roku 2014 na boj proti IS.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet