Na hlavný obsah

Sagan bol blízko k výhre v prvej etape Okolo Slovenska. Skončil druhý

Prešpurtoval ho Kolumbijčan.

Sagan bol blízko k výhre v prvej etape Okolo Slovenska. Skončil druhý
Cyklistické preteky Okolo Slovenska - na snímke Peter Sagan. Foto: TASR

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhé miesto vo štvrtkovej (16. 9.) prvej etape 65. ročníka medzinárodných pretekov Okolo Slovenska. Z triumfu i žltého dresu sa tešil Kolumbijčan Álvaro José Hodeg.

Jazdec stajne Deceuninck-QuickStep bol najrýchlejší v hromadnom dojazde a 158,4 km dlhú trať so štartom a cieľom v Košiciach zvládol za 3:34:38 h. Tretí finišoval Juhoafričan Reinardt Janse van Rensburg (Qhubeka NextHash).

Štvrtková trať ponúkla tri rýchlostné a štyri horské prémie – dvakrát Bukovec (3,5 km, 4,6%), Štós (7,6 km, 4,7%) a Klenov (5 km, 5,8%). Celkovo museli cyklisti prekonať okolo 2 000 výškových metrov, no keďže posledný kopec bol ďaleko pred cieľom, očakával sa hromadný dojazd a súboj šprintérov. Medzi favoritov tak patril aj Sagan.

Priebeh etapy značil, že všetko smerovalo k hromadnému dojazdu v Košiciach, čo sa aj stalo. V závere sa rozpútal pozičný boj o najlepšie miesto do špurtu. To si na posledných stovkách metrov udržali jazdci QuickStepu a ich snahu doviedol vo víťazného konca Hodeg pred Saganom a van Rensburgom.

Sagan sa v záverečných metroch zavesil na zadné koleso Hodega, nabral rýchlosť, ale už ho nedokázal zľava obehnúť. „Bolo tam miesto, akurát som mal vyštartovať viac napravo a nie držať sa za Alvarom, potom som tam zostal trochu zavretý. Nevadí, však zajtra bude ďalšia šanca.

Počas pretekov sme sa dali dokopy tri, štyri tímy, aby sme to ukontrolovali, čo sa nám aj podarilo. Čo sa týka celkového poradia, uvidíme, aké budú ďalšie dni, ale zatiaľ je to dobré,“ uviedol trojnásobný majster sveta pre okoloslovenska.com.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport