Šeriff Tiraspoľ s historickým víťazstvom, Dortmund ozbíjal Besiktas

Moldavský majster v premiére v Lige majstrov zdolal Šachtar 2:0.

Jude Bellingham (Borussia Dortmund, vpravo) vedie loptu v zápase proti Besiktasu. Foto: SITA/AP

Futbalisti Šeriffu Tiraspoľ v prvom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov v dejinách klubu v stredu (15. 9.) na domácom ihrisku zdolali ukrajinský Šachtar Doneck 2:0. O góly sa postarali v 16. minúte Adama Traore a v 62. minúte Momo Yansane. Ďalším zápasom skupiny D je súboj talianskeho majstra Internazionale proti Realu Madrid s výkopom od 21.00 h.

Tri body vybojovali aj futbalisti nemeckého zástupcu Borussie Dortmund, ktorí v Istanbule zdolali domáci Besiktas 2:1. Borussia dlho viedla 2:0 gólmi Judea Bellinghama a Erlinga Haalanda z prvého polčasu, v nastavenom čase na 1:2 z pohľadu Besiktasu znižoval Francisco Montero. V skupine C sa ešte v stredu predstavia hráči Sportingu Lisabon proti Ajaxu Amsterdam.