Slovenskí volejbalisti na úvod európskeho šampionátu prehrali s Francúzskom 0:3

Najbližší zápas odohrajú v sobotu proti domácemu Estónsku.

Slovenskí volejbalisti prehrali vo svojom prvom vystúpení na európskom šampionáte v estónskom Talline. V piatkovom zápase skupiny C nestačili na olympijských víťazov z Francúzska 0:3.

V prvom sete získali prvý bod Slováci, Francúzi sa neskôr dostali do vedenia 10:5. V koncovke za stavu 24:20 odvrátili Slováci dva setbaly, Francúzi premenili až tretí.

V druhom sete slovenskí reprezentanti viedli už 7:3, no ich súperi otočili skóre, neskôr sa ujali vedenia 11:9. Vďaka Patákovi bolo potom vyrovnané na 14:14, koncovku však opäť lepšie zvládol favorit.

Aj v treťom sete držali Slováci držali krok so svojim súperom. Hoci na začiatku prehrávali, neskôr bol stav nerozhodný 16:16. Potom Francúzi odskočili na rozdiel štyroch bodov a napokon získali set v pomere 25:19.

Naši reprezentanti sa postavia v sobotu (4. 9.) od 15:00 h proti domácemu Estónsku. Ich ďalšími súpermi v skupine budú postupne Lotyšsko, Chorvátsko a Nemecko.