Na hlavný obsah

Vozidlá Talibanu boli terčom bombových útokov v afganskom meste Džalalabad

Zomreli najmenej traja ľudia.

Vozidlá Talibanu boli terčom bombových útokov v afganskom meste Džalalabad
Na ilustračnej snímke bojovníci Talibanu hliadkujú na ulici v Kábule. Foto: TASR/AP

Najmenej troch mŕtvych a 20 zranených si vyžiadali v sobotu (18. 9.) vo východnom Afganistane tri výbuchy, ktorých cieľom boli vozidlá patriace členom hnutia Taliban. K sérii explózií došlo v meste Džalalabad, metropole provincie Nangarhár. Píše o tom agentúra AP s odvolaním sa na očitých svedkov.

K zodpovednosti za tieto útoky sa bezprostredne nikto neprihlásil, avšak na afganskom východe má svoj hlavný stan regionálna odnož extrémistickej organizácie Islamský štát (IS), ktorá je nepriateľom nových afganských vládcov z Talibanu.

Nevedno zatiaľ ani to, či medzi mŕtvymi alebo zranenými sú aj nejakí významnejší predstavitelia Talibanu, sumarizuje AP.

V sobotu zažilo explóziu aj afganské hlavné mesto Kábul, kde pri výbuchu tzv. lepkavej bomby utrpeli zranenia dvaja ľudia. O tomto incidente sa novinári dozvedeli od miestnej polície, avšak nevedno, proti komu bol atentát smerovaný.

Islamistický Taliban ovládol Afganistan a jeho metropolu Kábul v auguste po rozpade 300-tisícových ozbrojených síl krajiny. Radikáli sa zmocnili aj zbraní, munície a vybavenia bezpečnostných jednotiek bývalej vlády vrátane vojenských lietadiel.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet