Na hlavný obsah

Bývalého štátneho tajomníka ministerstva financií Kuruca prepustili z väzby

Zadržali ho v rámci akcie Mýtnik III v auguste.

Bývalého štátneho tajomníka ministerstva financií Kuruca prepustili z väzby
Na snímke bývalý štátny tajomník Ministerstva financií SR Radko Kuruc. Foto: TASR

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) vydal v piatok (22. 10.) príkaz na prepustenie obvineného bývalého štátneho tajomníka ministerstva financií Radka Kuruca z väzby, keďže v jeho prípade na kolúznu väzbu pominul dôvod. TASR o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Kuruc bol zadržaný, obvinený a následne väzobne stíhaný od polovice augusta, keď ho zadržali v rámci akcie Mýtnik III.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil v rámci akcie Mýtnik III z korupčnej trestnej činnosti dovedna osem osôb. Ide výlučne o korupčnú trestnú činnosť, ktorá má základ v štyroch rôznych skutkoch.

Voči dvom osobám bolo vtedy vznesené obvinenie z trestného činu podplácania a voči ďalším šiestim osobám obvinenie z trestného činu prijímania úplatku. Celkovo zadržali štyroch ľudí.

Medzi obvinenými bola aj bývalá prezidentka FS Lenka Wittenbergerová, ktorá sa priznala k skutku, 4. augusta ju prepustili z cely policajného zaistenia.

Žilinka zrušil obvinenie Brhela

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka tiež zrušil obvinenie voči podnikateľovi Petrovi Brhelovi, ten bol zadržaný na začiatku roka v rámci akcie Mýtnik I. Ako v piatok (22. 10.) uviedli Hospodárske noviny, Žilinka využil paragraf 363, orgánom činným v trestnom konaní zároveň prikázal opätovne konať. GP SR zatiaľ túto informáciu TASR nepotvrdila.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko