Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Colbrelli víťazom Paríž-Roubaix, Peter Sagan po páde nezmazal manko

Na trase bolo veľké množstvo sektorov dláždených kockami.

Colbrelli víťazom Paríž-Roubaix, Peter Sagan po páde nezmazal manko
Slovenský cyklista Peter Sagan počas pretekov Paríž-Roubaix. Foto: ČTK/Panoramic/Vincent Kalut

Talian Sonny Colbrelli z tímu Bahrain Victorious sa stal víťazom 118. ročníka nedeľných (3. 10.) cyklistických pretekov Paríž-Roubaix, podľa mnohých najslávnejšej a najnáročnejšej monumentálnej klasiky zaradenej do kalendára WorldTour. ň

Na velodróme v Roubaix v záverečnom špurte trojice pretekárov v úniku odsunul za seba duo Belgičanov – druhého Floriana Vermeerscha (Lotto Soudal) a Mathieua van der Poela (ProTeam Alpecin–Fenix).

Slovákovi Petrovi Saganovi sa v posledných súťažných pretekoch v drese tímu Bora-Hansgrohe nedarilo podľa predstáv. Tridsaťjedenročný Žilinčan približne 135 kilometrov pred cieľom spadol, keď sa nedokázal vyhnúť padajúcemu pretekárovi pred ním.

Manko, ktoré nabral, spôsobilo, že napokon nemohol pomýšľať na zopakovanie triumfu na Paríž-Roubaix spred troch rokov.

Kráľovná klasík mala svoj 118. ročník v netradičnom októbrovom termíne, keďže v pôvodnom jarnom krajinskí politici neodobrili jej konanie pre riziko zvýšeného šírenia koronavírusu.

Na trase Paríž-Roubaix bolo už tradične veľké množstvo sektorov dláždených kockami, ktoré sú vo Francúzsku spravidla hrubšie a neforemnejšie ako na podobných klasikách v Belgicku. Na vyše 257 km medzi Compiégne a Roubaix bolo tento rok 30 sektorov s takýmito kockami zvanými pavé v celkovej dĺžke 55 km.

Medzi nimi tradične vynikali náročnosťou Trouée d’Arenberg (Arenberský les 95,3 km pred cieľom), Mons-en-Pévele (48,6 km pred cieľom) a Carrefour de l’Arbre (17,2 km pre cieľom).

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport